قصه‌ی من و رشت از 12 سالگی شروع شد، از تابستان 12 سالگی که با پدربزرگ رفتیم رشت پیش عمو و طلی جان

قصه‌ی من و رشت از خانه سفید خیابان گلسار و باغچه جادویی‌اش شروع شد

عشق من به رشت با ابرهای مرطوب و پر قصه‌اش شروع شد. وقتی عصرها چهار نفری زیر آسمان چند رنگ مرطوبش می‌نشستیم و حرف می‌زدیم و دنیای ابرها را کشف می‌کردیم

با ابرها شروع شد و با جادوی بازارهای رنگی و ساغری‌سازان و آبی‌ها و صداهایش شدت گرفت

از یک جایی به بعد برایم شمال فقط گیلان بود و گیلان در 90 درصد فقط رشت

مشتاقانه منتظر تابستان و رشت و خانه سفید و جمع چهارنفری دوست‌داشتنی‌مان بودم، منتظر جادوی رشت

آخرین باری  همه خانواده رشت رفتیم، تابستون بعد از کنکور
 رشت بود و جادویش اما دونفره‌های من و پدربزرگ و خانه سفید را نداشت، عصرانه‌های چهار نفری نداشت و چیزی کم بود و فکر می‌کردم تابستانی هست و دوباره رشت و سفر دونفره با پدربزرگ

پدربزرگ مهر همان سال مرد و به تابستان و رشت نرسید و من هم دیگر رشت نرفتم. بارها با عمو و طلی جان صحبت کردم و قول دادم پیش‌شان بروم اما آمادگی رشت بدون پدربزرگ را نداشتم. 

سال پیش با عمو صحبت می‌کردم و قول دادم تابستان حتما رشت پیش‌شان باشم و ماه بعد مراسم فوت عمو بود

قصه‌ی سفرهای تابستانی دو نفره و جمع چهارنفره و خانه سفید تمام شد، حالا من مانده‌ام و طلی جان که سال‌هاست ندیدمش و رشت

رشت هنوز شهر جادویی است، هنوز عاشق رشت‌ام و به هرجایی ترجیحش می‌دهم، رشت برایم پر از خاطره و صدای آدم‌های دور است 

حالا سال‌هاست هر روز صبحم را عکس میدان شهرداری و صدای فهیمه اکبر شروع می‌کنم

سال‌هاست هر روز بیشتر دلتنگ رشت می‌شوم و از او دورم

حالا هر وقت دلتنگی امانم را می‌برد، سایت شهرداری رشت را باز می‌کنم و با تور مجازی در شهر راه می‌روم

لیست تمام پرواز و اتوبوس و قطارهای مقصد رشت را چک می‌کنم و به همه مسافران حسودی می‌کنم

من هر لحظه آرزوی رشت دارم

امروز روز رشت بود و من از صبح دلتنگی بزرگی داشتم، از صبح رشت توی ذهنم بود و دلم می‌خواست آن‌جا باشم
امروز بیش‌تر از هر روزی دلم‌خواست رشت باشم و بیش‌تر از همیشه رشت از من دور است

و می‌ترسم روزی که طلی جان هم نباشد و من رشت را نرفته باشم 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

DEUTZ IRAN راستین Diego کفش تمام چرم و طبی(غفاری) اتاقک آبی تحلیل بازار قالیشویی غرب تهران خدا گاتا